Urology-Specialist-1
KrajewskiW
Wojciech Krajewski - ZnanyLekarz.pl

Urolog

Wojciech Krajewski

Prof. dr hab. n. med.

Specjalista urologii FEBU

pracuje na stanowisku profesora w Klinice Urologii Małoinwazyjnej i Robotycznej Uniwersyteckiego Centrum Urologii ul. Borowska 213, Wrocław. Realizuje szkolenie specjalizacyjne z transplantologii klinicznej w Klinice Nefrologii i Medycyny Transplantacyjnej USK we Wrocławiu. Stopień doktora nauk medyczynych obronił z wyróżnieniem w 2017 roku, a stopień doktora habilitowanego otrzymał w 2019 roku.

Specjalizuje się w minimalnie inwazyjnym leczeniu operacyjnym zarówno złośliwych jak i łagodnych schorzeń układu moczowego. Wykonuje nowoczesne zabiegi endoskopowe związane z leczeniem raka pęcherza, raka moczowodu i miedniczki nerkowej, kamicy układu moczowego (RIRS, miniPCNL, ECIRS, SBES), łagodnego rozrostu gruczołu krokowego (HoLEP) i wielu innych patologii.

Od 2019 roku jest członkiem YAU (Young Academic Urologists) przy Europejskim Towarzystwie Urologicznym - europejskiej grupy młodych urologów zajmującej się prowadzeniem międzynarodowych badań dotyczących raka pęcherza.

https://uroweb.org/offices/yau-working-group-urothelial

Jest autorem licznych publikacji w czasopismach międzynarodowych, których tematyka skupia się głównie na zagadnieniach związanych z rakiem pęcherza, rakiem urotelialnym górnych dróg moczowych i kamicą układu moczowego. Sumaryczny współczynnik wpływu (Impact Factor) wynosi ponad 300, a publikacje były cytowane ponad 1200 razy (H-index 15). Lista publikacji indeksowanych w bazie danych Pubmed

Wojciech Krajewski odbył liczne długoterminowe staże w zagranicznych ośrodkach, które pozwoliły mu na zdobycie doświadczenia zabiegowego oraz na prowadzenie badań naukowych. Wśród ośrodków króre odwiedził można wymienić Fundacio Puigvert w Barcelonie, Erasmus Medical Center w Rotterdamie, Academic Medical Center w Amsterdamie, Ospedale Cottolengo w Turynie, Evelyn Surgical Training Centre w Cambridge, Clínica IMQ Zorrotzaurre w Bilbao, Szpital Motol w Pradze oraz Charité Universitätsmedizin w Berlinie.

Dr hab. n. med. Wojciech Krajewski przyjmuje także pacjentów anglo-, hiszpańsko- i włoskojęzycznych.