About-Contact-1

O NuvaMed

Centrum Medyczne NuvaMed tworzy wielospecjalistyczny zespół ekspertów powołany w trosce o zdrowie naszych pacjentów. Zapewniamy holistyczną opiekę nad pacjentem oferując wiedzę merytoryczną popartą wieloletnim doświadczeniem. Pragniemy być liderem specjalistycznej opieki zdrowotnej nie tylko we Wrocławiu i regionie, ale także w całym kraju. Naszą nadrzędną wartością jest profesjonalna pomoc medyczna w połączeniu z życzliwością i empatią.

Oferujemy Państwu wielospecjalistyczną pomoc ambulatoryjną – nasi lekarze udzielą Państwu profesjonalnych konsultacji lekarskich. Zapewniamy wysoki standard diagnostyki i leczenia w oparciu o najnowsze międzynarodowe standardy i zalecenia. NuvaMed to także  szpital jednego dnia, w którym wykonujemy liczne zabiegi z zakresu urologii, chirurgii ogólnej, dermatochirurgii, czy larygnologii.

Jeśli macie Państwo problem ze zdrowiem - zgłoście się do Centrum Medycznego NuvaMed. Dołożymy wszelkich starań, aby zaproponować Państwu najlepsze rozwiązanie. Nasz doświadczony i skoncentrowany na pacjencie zespół z pewnością zapewni opiekę i uwagę, na jaką Państwo zasługują.

Facility@3x2
IMG_9895

Nasz obiekt

Centrum Medyczne NuvaMed to nowoczesne, rodzinne centrum medyczne i szpital jednego dnia zlokalizowane w samym centrum Wrocławia, na parterze zrewitalizowanego zabytkowego budynku wchodzącego w skład centum biznesowo mieszkaniowego Quorum przy ulicy Sikorskiego 26. 

Przy wejściu głównym znajduje się winda . A cały obiekt przystosowany jest do pacjentów poruszających się na wózku inwalidzkim.

Ze względu na swoje położenie obiekt jest bardzo dobrze skomunikowany z całym Wrocławiem.

W pobliżu znajdują się następujące przystanki komunikacji miejskiej:

 • Plac Jana Pawła II - tramwaje nr: 13, 14, 15, 19, 22, 72
 • Plac Jana Pawła II - autobusy nr: 102, 103, 122, 127, 132, 142,240, 243, 245, 249, 250, 253

W bliskim sąsiedztwie znajduje się także kilka publicznych parkingów:

 • Parkowanie na ulicy Drzewnej
 • Parkowanie na ulicy Plac Świętego Mikołaja
 • Parking płatny Europark przy ulicy Sokolniczej 30
 • Parking miejski przy Placu Jana Pawła II.

Wyznacz trasę w Google Maps.

Przychodnia wielospecjalistyczna

Centrum Medycznym NuvaMed specjaliści z zakresu 18 specjalizacji przyjmują w sześciu nowocześnie wyposażonych gabinetach.

W każdym z gabinetów znajduje się leżanka, umywalka, krzesła oraz wieszak, na którym pacjenci mogą zostawić swoje ubrania.

Każdy z gabinetów jest zamykany od wewnątrz na klucz celem zachowania niezbędnej prywatności.

W gabinetach dostępne są m.in. wagi, ultrasonograf z głowicami obrazowania skóry i tkanki podskórnej, elektrokardiograf oraz ciśnieniomierze, a także przewijak w gabinecie pediatrycznym.

Ponadto wyspecjalizowane gabinety posiadają odpowiednie wyposażenie:

 1. Gabinet laryngologiczny - Kolumna endoskopowa z możliwością wykonywania wideolaryngoskopii 
 2. Gabinet dermatologiczny - Aparat kriochirurgiczny Kriopol K-20 oraz Wideodermatoskop CanfieldD200 Evo.
 3. Gabinet urologiczno-ginekologiczny - Fotel ginekologiczny, uroflowmetr, ultrasonograf BK Medical, aparat do biopsji fuzyjnej oraz urządzenie emitujące falę uderzeniową ESWT STORZ MEDICAL.
 4. Gabinet diagnostyczno-zabiegowy - Laser frakcyjny i ablacyjny CO2 Smaxel, lampa do terapii fotodynamicznej BF-RhodoLED, aparat elektrochirurgiczny ELTRON 80, 

W poczekalni pacjenci mają do dyspozycji stoisko z aktualną prasą, stolik dla najmłodszych z kolorowankami oraz stanowisko z wodą pitną.

Szpital jednego dnia

Szpital jednego dnia to oddzielona od części ambulatoryjnej część Centrum Medycznego NuvaMed, w której codziennie wykonujemy liczne zabiegi operacyjne. 

Na terenie szpitala jednego dnia znajduje się w pełni wyposażona sala operacyjna, na której wykonywane są zabiegi w znieczuleniu miejscowym, tumescencyjnym, a także ogólnym pod opieką zespołu anestezjologicznego.

Wykonujemy zabiegi między innymi z zakresu:

 1. Urologii - wykonujemy zabiegi przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu takiego jak laser holmowy (HoLEP) czy laser włókna tiulowego, a także giętkie i sztywne cystoskopy i uretererenoskopy. Nasi lekarze urolodzy do dyspozycji posiadają również w pełni wyposażoną kolumnę endoskopową, umożliwiającą wykonywanie wszystkich zabiegów małoinwazyjnych takich jak usunięcia kamieni nerkowych (URSL), guzów pęcherza moczowego (TURB), czy prostaty (TURP), a także łagodnego przerostu prostaty (HoLEP).
 2. Dermatochirurgii - nasz zespół złożony z dermatologów oraz chirurgów plastycznych wykonuje wycięcia zmian skórnych i podskórnych w przebiegu szerokiego spektrum chorób zapalnych skóry, a także chorób nowotworowych, w tym raków podstawnokomórkowych (BCC) i kolczystokomórkowych (SCC). Ubytki skórne mogą być zaszywane, a w razie bardziej rozległych ran wykonywane są plastyki płatowe lub przeszczepy skóry. Ponadto nasz ośrodek zajmuje się usuwaniem zmian w przebiegu hidradenitis suppurativa (trądziku odwróconego). Posiadamy długoletnie doświadczenie w leczeniu zachowawczym i operacyjnym tej choroby.
 3. Laryngologii 
 4. Chirurgii ogólnej 

Zdecydowana większość zabiegów może zostać wykonana w trybie jednodniowym. W takim przypadku pacjent przychodzi do szpitala, wykonywany jest zabieg, a w razie braku jakichkolwiek dolegliwości, pacjent jest wypisywany tego samego dnia do domu.

W razie potrzeby lub większych zabiegów operacyjnych pacjenci pozostają w naszym szpitalu przez jedną dobę. Taki pobyt pozwala nam na pełną obserwację chorego oraz zapobieganie występowaniu wczesnych powikłań takich jak krwawienie lub rozejście się rany. 

Nasi pacjenci odpoczywają w komfortowych warunkach nowoczesnej sali szpitalnej, pod opieką dyżurnego personelu medycznego. Podczas pobytu serwowane są pełnowartościowe posiłki, które dobierane są odpowiednio do preferencji żywieniowych pacjenta.