Gastroenterologist_1

Gastroenterologia

Gastroenterologist_2

O gastroenterologii

Specjalizacja z gastroenterologii jest dziedziną medycyny skupiającą się na diagnozowaniu, leczeniu i zapobieganiu schorzeniom układu pokarmowego. Gastroenterolodzy to wysoko wykwalifikowani lekarze, którzy zdobywają specjalistyczną wiedzę i umiejętności w zakresie chorób żołądka, jelit, wątroby, trzustki, pęcherzyka żółciowego i innych narządów związanych z układem pokarmowym.

Gastroenterologia obejmuje szeroki zakres schorzeń, takich jak choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, choroba refluksowa przełyku, zapalenie jelita grubego, choroby wątroby (takie jak wirusowe zapalenie wątroby, marskość wątroby), choroby trzustki (np. zapalenie trzustki) i wiele innych. Gastroenterolodzy posługują się nowoczesnymi technikami diagnostycznymi, takimi jak endoskopia, ultrasonografia, tomografia komputerowa (TK) oraz badania laboratoryjne, aby dokładnie ocenić stan zdrowia pacjenta i zidentyfikować ewentualne nieprawidłowości w układzie pokarmowym.

Gastroenterolog

Anna Zubkiewicz-Zarębska

Dr n. med.

Specjalista chorób wewnętrznych, transplantologii klinicznej

Absolwentka Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, którą ukończyła w 2011 r. Od początku pracy zawodowej związana z Uniwersytetem Medycznym we Wrocławiu, początkowo jako asystent w Katedrze i Klinice Chorób Zakaźnych, Chorób Wątroby i Nabytych Niedoborów Odpornościowych, a obecnie w Katedrze i Klinice Gastroenterologii i Hepatologii.