Nephrology-Specialist
KrajewskaM
Magdalena Krajewska - ZnanyLekarz.pl

Nefrolog

Magdalena Krajewska

Prof. dr hab. n. med.

Specjalista nefrologii, transplantologi i chorób wewnętrznych

jest Kierownikiem Katedry i Kliniki Nefrologii i Medycyny Transplantacyjnej UM we Wrocławiu, Prezesem Polskiego Towarzystwa Nefrologicznego.

Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu ostrych i przewlekłych chorób nerek, w tym skojarzonych z chorobami reumatycznymi, chorobami tkanki łącznej, zaburzeniami układu odpornościowego oraz chorobami układu krwiotwórczego, w tym pierwotnych i wtórnych kłębuszkowych zapaleń nerek, zapaleń śródmiąższowych oraz tubulopatii. Zajmuje się leczeniem i diagnostyką zakażeń i kamicy układu moczowego, nadciśnienia tętniczego oraz zaburzeń gospodarki wodno-elektrolitowej i kwasowo-zasadowej. Jest specjalistą w diagnostyce i leczeniu ostrego uszkodzenia nerek oraz przewlekłej choroby nerek z uwzględnieniem hemodializoterapii, dializy otrzewnowej oraz przeszczepiania nerek.

Jest autorem ponad 560 prac naukowych, a także książek i rozdziałów w podręcznikach, recenzentem wielu zagranicznych czasopism. Zainteresowania naukowe obejmują przede wszystkim pierwotne i wtórne kłębuszkowe zapalenia nerek, przeszczepy narządowe oraz leczenie nerkozastępcze.

Przez dwie kadencje pełniła funkcję prodziekana ds. nauki Wydziału Lekarskiego Kształcenia Podyplomowego UM we Wrocławiu oraz wiele lat konsultanta ds. nefrologii województwa dolnośląskiego.

Jest członkiem European Renal Association-European Dialysis and Transplantation Association, Polskiego Towarzystwa Transplantacyjnego.

Prof. dr hab. n. med. Magdalena Krajewska przyjmuje także pacjentów anglojęzycznych.