Urology-Specialist-1
NowakL
Łukasz Nowak - ZnanyLekarz.pl

Urolog

Łukasz Nowak

Lekarz

Specjalizant z urologii

Realizuje szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie urologii w Klinice Urologii Małoinwazyjnej i Robotycznej Uniwersyteckiego Centrum Urologii, Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.

Jest absolwentem studiów na kierunku lekarskim na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, które ukończył z wyróżnieniem.

W swojej codziennej praktyce zawodowej zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem zarówno złośliwych, jak i łagodnych schorzeń układu moczowego. Głównym obszarem zainteresowań Łukasza Nowaka jest rak gruczołu krokowego.  Jako jedna z nielicznych osób na Dolnym Śląsku wykonuje biopsje przezkroczowe gruczołu krokowego pod kontrolą fuzji rezonansu magnetycznego. Dodatkowo wykonuje oraz asystuje do nowoczesnych zabiegów laparoskopowych oraz endoskopowych związanych z leczeniem raka gruczołu krokowego, raka pęcherza moczowego, raka moczowodu i miedniczki nerkowej, kamicy układu moczowego (RIRS, miniPCNL, ECIRS), łagodnego rozrostu gruczołu krokowego (HoLEP) i innych patologii.

Poza pracą kliniczną lek. Łukasz Nowak realizuje doktorat w ramach Programu „ProHum – Interdyscyplinarna Szkoła Doktorska – planowanie badań eksperymentalnych, tworzenie i optymalizacja zwierzęcych modeli doświadczalnych z umiejętnościami transferowania ich do badań klinicznych w medycynie człowieka”. Jest autorem i współautorem ponad 40 prac naukowych. Jego całkowity współczynnik wpływu (Impact Factor – IF) przekracza 100, a prace były cytowane ponad 200 razy. Jest również autorem i współautorem licznych wystąpień na konferencjach urologicznych krajowych i międzynarodowych.

Lek. Łukasz Nowak przyjmuje także pacjentów anglojęzycznych.